Prasa i Książka - Wydawnictwa

Wydawnictwa prasowe

Usługi Wydawnicze

Nasza firma to także Agencja Public Relations.

Dobrze zorganizowany łańcuch perswazyjny pozwala naszej Agencji na utrwalenie pozytywnego wizerunku firmy, przedstawieniu jej jako przyjaznej, tzn. takiej, w której warto zostawić swoje pieniądze, co w efekcie znacznie wpływa nie tylko na dobre relacje z klientami, ale także na stabilizację finansową firmy.

W pełnym zakresie działalność naszej Agencji polega na: reprezentowaniu interesów firmy wobec dziennikarzy i środków masowego przekazu.

Zaletą Agencji jest fakt, że jest  również wydawnictwem, dzięki czemu kompetentnie zajmujemy się doradztwem redakcyjnym w sprawach druków wewnętrznych, wydawnictw okazjonalnych, druków reklamowych, broszur informacyjnych, folderów reklamowych.

W ramach kontaktów z mediami tworzymy profesjonalne komunikaty prasowe, organizujemy konferencje prasowe i kampanie informacyjne. Poszukujemy dla naszych kontrahentów tytułu prasowego, który będzie możliwie systematycznie publikował informacje o firmie, produkcie itp. Organizujemy tzw. eventy, tj. wydarzenia, o których dziennikarze będą chcieli informować swych czytelników.

W zakresie naszej działalności znajduje się również przygotowanie profesjonalnego backgrounderu (tj. informacji o firmie), doradztwo w sprawach wystąpień członków zarządu na zewnątrz Zajmujemy się także obsługą gości jak i delegacji podczas pobytu w firmie oraz poza nią.

Niezwykle ważnym działem PR jest działanie skierowane do wewnątrz firmy, stąd też nasza pomoc przy tworzeniu gazetek firmowych czy imprez integracyjnych, promocyjnych, tzw. eventów.

Gdy na skutek jakichś niefortunnych wydarzeń (ich katalog jest szerszy niż można się spodziewać), firma stanie się ofiarą złej prasy, potrzebne są błyskawiczne działania, mające na celu uratowanie wizerunku firmy w zakresie medialnym i społecznym. W takich przypadkach ASPiK zajmuje się, m.in., sprostowaniami dla prasy, organizowaniem wywiadów i konferencji prasowych i organizuje szereg działań perswazyjnych mających na celu odwrócenie uwagi prasy i opinii publicznej od niekorzystnej dla firmy sytuacji.


Dotychczasowi klienci, m.in.:

  • urzędy miast i gmin (Chełm Śląski, Wojkowice);
  • firmy komunalne (Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Aqua-Sprint Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie);
  • spółki prawa handlowego, w tym notowane na GPW (Energoaparatura S.A., EC Tychy S.A.;
  • firmy prywatne (KTZ Bytom, Zodiak Ruda Śląska, Marex Chorzów);
  • stowarzyszenia i związki społeczne (Związek Zagłębiowski, Pro Fortalicium, Serce dla Dziecka);
  • spółdzielnie i organizacje (Oddział Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górnik” w Jaworznie).